Belföld

A kormány még ingatlan-értékesítésbe kezd?

Több mint ötven állami üdülőt és hotelt adhat el még a kormány a tavaszi választások előtt - ismerteti a pénteki Magyar Hírlap.

A napilap információi szerint több értékes villát, nyaralókomplexumot értékesíthetnek, vagy az üzemeltetési jogukat adhatják el hosszú évekre.

Az állami üdülők státusa kaotikus, felügyeletüket rendszertelenül tologatják egyik kormányzati intézménytől a másikhoz. A Magyar Hírlap megerősített értesülései szerint a dobogókői Hotel Pilis nevű, egykor a Belügyminisztérium, az utóbbi években pedig a Miniszterelnöki Hivatal felügyelete alá tartozó szállodát január elsejétől bezárták, az ott dolgozó 62 embert utcára tették, pedig korábban a Gyurcsány-kormány még többnapos zártkörű kormányülésekre is használta a medencével ellátott szállót.

További tizennégy értékes üdülő – többségük a Balaton környékén található – üzemeltetését piaci cégekre akarja bízni a kabinet. A napilap kérdéseire a MEH-től azt a választ kapta: nincs szó üdülők eladásáról, de a Központi Szolgáltatási Főigazgatóság "új üdülési vagyonra vonatkozó koncepciójának kidolgozása során megvizsgálta, hogy az egyes kezelésében lévő üdülőket miként lehetne hatékonyabban és gazdaságosabban üzemeltetni".

A kancellária az új üzemeltetési modelltől egymilliárd forint pluszbevételt vár. További 37 állami üdülőt a Központi Szolgáltatási Főigazgatóság átad a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt.-nek (MNV Zrt.) – írja a Magyar Hírlap.

© 2026 Hírextra. Minden jog fenntartva.