Külföld

Terjed a halálos kór – már Új-Zélandon is megjelent a sertésinfluenza

Tíz nemrégiben Mexikóban járt új-zélandi diák feltehetően sertésinfluenza-fertőzést kapott - közölte vasárnap az ország egészségügy-minisztere.

Tony Ryall elmondta, hogy a 13 középiskolai diák szombaton tért haza Mexikóból és azonnal influenza-tesztet készítettek velük. Tíz diák tesztje pozitív volt, azonban egyik beteg állapota sem súlyos. Az eredményeket elküldték az Egészségügyi Világszervezet (WHO) melbourne-i laboratóriumába.

Forrás: MTI

© 2026 Hírextra. Minden jog fenntartva.