2024. április 28. - Valéria

Az Egeré a férfi vízilabda Magyar Kupa

Nagy csatában, hosszabbítás után nyert 9-8-ra, s lett így címét megvédve a 2008-as Magyar Kupa győztese az Eger férfi vízilabdacsapata.
2008. november 30. vasárnap 15:48 - Hírextra
Eredmény, Magyar Kupa-döntő:
ZF-Eger - TEVA-VasasPlaket 9-8 (3-2, 2-1, 1-3, 1-1 - 2-0, 0-1) - hosszabbítás után
-----------------------------------------------------------------------------------
góldobók: Hegedűs, Varga II. Zs., Bárány 2-2, Feltham, Hárai, Binder 1-1, illetve Varga Dénes 5, Kis G. 2, Kállay 1

Az egri finálét a Bitskey-uszodában otthonosabban mozgó hazai csapat kezdte jobban, kétgólos előnyt szerezve, majd a különbséget tartva (3-1, 4-2, 5-3). A harmadik játékrészben azonban a Vasas - mindenek előtt a végül 5 gólig jutó Varga Dénes jóvoltából - 6-6-nál utolérte a hevesi gárdát. Miután a negyedik nyolc percet követően 7-7-re álltak a felek, következhetett a hosszabbítás, amelyben az Eger bizonyult jobbnak, s 2007 után 2008-ban is kupagyőzelmet ünnepelhetett.