2024. április 18. - Andrea, Ilma

Kikapott a Pécs

A MiZo Pécs 2010 sima vereséget szenvedett a spanyol Salamanca vendégeként a női kosárlabda Euroliga 6. fordulójában.
2008. november 20. csütörtök 06:30 - Hírextra
Eredmény, A csoport:
Salamanca (spanyol)-MiZo Pécs 2010 83-60 (16-20, 26-11, 19-9, 22-20)
--------------------------------------------------------------------
A magyar csapat legjobb dobói: Vajda 15, Iványi 12, Somogyi 11

A nyitókör során a magyar bajnoki ezüstérmes 82-65-re verte a salamancai gárdát, amely a sorozat derekán 4/1-es győzelmi mérleggel büszkélkedhetett. Az ötödik siker azonban az első negyed alapján korántsem tűnt biztosnak, mivel a baranyaiak a mesterlövészek rangsorában 18.6 pontos átlaggal negyedik Vajda Anna, valamint Somogyi Andrea irányításával megnyerték a szakaszt. A folytatásban viszont beleerősítettek a házigazdák, akik az amerikai LeCoe Willinghamnek és Donnette Snow-nak köszönhetően a félidőben már 42-31-re elhúztak.

Fordulás után tovább nőtt a különbség, mivel Füzy Ákos együttesének 9 pontjára 19 érkezett, így 30 perc elteltével már 61-40 állt az eredményjelzőn. Az utolsó etapnak így már nem maradt igazi tétje, a spanyol alakulat magabiztosan visszavágott az októberi vereségért.
A mutatóját 3/3-ra rontó Pécs egy hét múlva a török Besiktast fogadja.