2024. május 17. - Paszkál

Talmácsi a harmadik helyen végzett

A 125 kcm-esek között vb-címvédő Talmácsi Gábor a harmadik helyen végzett a gyorsaságimotoros-világbajnokság Japán Nagydíján vasárnap.
2008. szeptember 28. vasárnap 10:16 - Hírextra
A viadalt a német Stefan Bradl nyerte 39:57.2228 perces idővel. A második helyezett a francia Mike Di Meglio lett, aki 0,151 másodperccel maradt le a győztes mögött, 39:57.379-es időt produkálva. A világbajnok magyar versenyző, aki többször is vezetett, 39:57.509 perces (+0,281 mp) idővel ért célba.

Az Aprilia magyar versenyzőjének két hete, az indianapolisi futam első gyakorlásán eltört a kezében a sajkacsont, így most csak külön orvosi engedéllyel indulhatott el Motegiben.

"Nagyon boldog vagyok, bár elképzelhető, hogy ez nem látszott rajtam a verseny utáni interjúnál, mivel akkor már minden idegszálam érezte a kezemben lévő fájdalmat. Kemény verseny volt, nagyon elfáradtam a végére, de örülök, hogy végigbírtam. Köszönöm az orvosoknak, hogy egyáltalán lehetővé tették az indulásomat, ami tegnap még kérdéses volt.

Le kellett küzdenem a fájdalmat, ami féktávokon nagyon nehéz volt, de a motorom kitűnően működött. Köszönöm a csapatomnak is, hogy nem adták fel és egy remek gépet állítottak össze számomra a hétvégén. Szerencsére nem mozdult el a csavar a csuklómban, ezt egy gyors röntgennel ellenőrizte dr. Costa. Pihentetés és kezelés vár rá, majd jövő héten következik az ausztrál futam" - nyilatkozta a Japán GP-nek az 5. helyről – csavarozott csuklóval, varrott könyökkel - nekivágó Talmácsi, aki frissiben szerzett 16 pontjával a világbajnoki pontversenyben a negyedik helyen áll, míg a listát Mike Di Meglio vezeti.

A másik magyar, a 250 köbcentis géposztályban versenyző Tóth Imre a 22. lett, s nem szerzett pontot.

6. Sandro Cortese (német, Aprilia) 40:03.363
A vb-pontverseny élcsoportja: 1. Di Meglio 212 pont, 2. Simone Corsi (olasz, Aprilia) 176, 3. Bradl 167, 4. TALMÁCSI GÁBOR 165
...22. Tóth Imre (Aprilia) 44:05.874
A vb-pontverseny élcsoportja: 1. Simoncelli 215 pont, 2. Bautista 183, 3. Kallio 175, ...25. Tóth Imre 2
A vb-pontverseny élcsoportja: 1. Rossi 312 pont, 2. Stoner 220, 3. Pedrosa 209
A következő versenyt az Ausztrál Nagydíjért rendezik október 5-én, Phillip Islandon.