2024. április 29. - Péter

A Ciudadé a Bajnokok Trófeája

Nem sikerült a bravúr: a spanyol Ciudad Real nyerte a férfi kézilabda Uniqa Bajnokok Trófeáját, miután a döntőben 32-28-ra legyőzte a 45 percig remeklő házigazda MKB Veszprém csapatát.
2008. szeptember 21. vasárnap 17:29 - Hírextra
A döntőben:

Ciudad Real (spanyol) - MKB Veszprém 32-28 (10-13)
--------------------------------------------------

A vadonatúj Veszprém Arénában telt ház, 6000 néző fogadta a KEK-győztes hazaiakat, valamint a Bajnokok Ligájában címvédő, a világ leggazdagabb csapatát, a Ciudad Realt.
Jól kezdett a magyar bajnok, hamar lépéselőnybe került, és állandósult a vezetése. A védekezés - akárcsak szombaton, a német Nordhorn ellen - megint jól működött, Peric pedig jól védett. Igaz volt ez az ellenfelet erősítő, 2001 és 2004 között veszprémi Sterbikre is. A szünet előtt is jól tartotta magát a Veszprém, és háromgólos előnnyel vonulhatott pihenőre.
A folytatásban sem sokat változott a kép, a Ciudad Real keményen harcolt, de nem tudott egyenlíteni. Közben a hazaiak támadásban is feljavultak, a 44. percben 22-17 volt az állás. A 2005-ben és 2006-ban diadalmaskodó spanyolok nem adták fel, és - Mocsai Lajos vezetőedző időkérése ellenére - az 51. percben sorozatban négyszer betalálva egyenlítettek (24-24), majd fordítottak.
A világsztárokat felvonultató rivális remekül bírta az izgalmas végjátékot, és végül nyert.
"A Ciudad Real felőrölt bennünket a végjátékra, nem bírtuk végig a 60 percet. Az utolsó negyedórában szenzációsan védekezett ellenfelünk, nem tudtuk áttörni a nagy védőfalat. Amit a hétvégén mutatott a csapatom, bíztató a szezonra nézve" - mondta Mocsai Lajos.
A torna legjobb játékosa a veszprémi Marko Vujin lett.
A kontinentális Szuperkupát 1979 óta rendezik meg (1984 és 1995 között nem tartották meg) és eddig a magyarok csak a második helyig jutottak: 1982-ben a Bp. Honvéd, 2002-ben és most a Veszprém. A Dunaferr 2000-ben harmadik lett. A férfi Bajnokok Trófeáján kizárólag spanyol, német és szlovén együttesek nyertek.
A magyarok közül eddig csak a Dunaferr női alakulata győzött a Szuperkupában, még pedig 1999-ben.