2024. május 7. - Gizella

Folláth és Csabai aranyérmes

A női kajak egyesek versenyét Folláth Vivien, a kenusok hasonló számát pedig Csabai Edvin nyerte a maratoni kajak-kenusok világbajnokságán, a csehországi Tynben.
2008. szeptember 20. szombat 19:22 - Hírextra
A címvédőként indult Csabai sorozatban ötödször végzett az élen, 2004 óta nem talál legyőzőre. A viadal honlapja szerint ebben a számban még egy érem jutott a magyaroknak, Gilányi Zsolt a dobogó harmadik fokára állhatott fel. Női K-1-ben a másik induló, Kollár Judit ötödik lett.

Férfi K-1-ben nem jutott érem a magyaroknak: Salga István negyedikként, Jámbor Attila pedig hatodikként ért célba.

3. GILÁNYI ZSOLT (MAGYARORSZÁG) 2:08:07.94

Az ifjúságiaknál az első napon egy arany-, egy ezüst- és két bronzérmet szereztek a magyarok. A női kajakosok 21,5 km-es versenyét Groholy Orsolya nyerte Havas Eszter előtt, a férfiaknál pedig mindkét számban egy-egy harmadik és negyedik hely jutott a csapatnak: kajakban Hamar Péter állhatott a dobogóra, Noé Milán negyedikként ért célba, kenuban pedig Takács Timót szerzett bronzérmet Lantos Ádám előtt.