2024. április 20. - Tivadar

Magyarország-Románia 28-28 (13-15)

Döntetlent játszott a magyar csapat a román együttessel Nyíregyházán a pekingi olimpiára készülő női kézilabda-válogatottak barátságos mérkőzésén.
2008. július 18. péntek 23:01 - Hírextra
A két csapat szerdán Kolozsváron már találkozott, akkor a hazaiak 27-25-re nyertek.

Sok hibával kezdtek a magyarok, a 7. percben, 1-5-nél Hajdu János szövetség kapitány időt kért. Pálingert arcon lőtték, így a világ egyik legjobb kapusát le kellett cserélni. Nőtt a különbség (3-10), majd a sok csere hatására egyre inkább javult a hazaiak játéka. Így aztán megkezdődhetett a felzárkózás, és a szünet előtt már csak két góllal vezettek a románok.

A fordulást követően Pálinger visszaállt a kapuba, a támadások hatékonyabbakká váltak, ennek nyomán pedig a 34. percben egyenlő lett (16-16) az állás. Kisvártatva a vezetést is sikerült megszerezni (18-17). A nagyobb sebességre kapcsolt magyarokat egyre többször csak szabálytalanság árán lehetett megfékezni, de így sem sikerült elszakadni a riválistól.

Kiélezett volt a csata a végjátékban is, a magyarok vezettek, a vendégek azonban egyenlítettek.
A Hajdu-csapat jövő héten Norvégiában illetve Dániában játszik négy mérkőzést.