2024. március 28. - Gedeon, Johanna

Svájci siker

Anina Sta:mpfli révén svájci siker született a Triatlon Tour-sorozat keretében megrendezett balatonfüredi Európa Kupa-futam női versenyében, de a magyarok is jól szerepeltek, hiszen Vanek Margit második, Tóth Zsófia pedig harmadik lett.
2008. június 14. szombat 18:48 - Hírextra

A 30 fős mezőny a mólóról vetette magát a 21 Celsius-fokos Balatonba, amelyben 1,5 km-t kellett leúszniuk a indulóknak. Ezt a számot a várakozásoknak megfelelően Vanek nyerte, de heten szorosan a nyomában voltak, így a 40 km-es kerékpározást nyolcan kezdték meg az élen.

Az élcsoportban a budaörsi versenyzőn kívül további két magyar volt Tóth és Kovács Zsófia személyében, míg a második, mintegy tízfős bolyban tekert az olimpikon Szabó Zita, illetve Koch Renáta. A rendkívül technikás, emelkedőkkel tarkított pályán a két csoport között 1:10 percről 2:30 fölé nőtt a különbség, továbbá az élmezőnyből egy versenyző bukás miatt kiszakadt.

A 10 km-es, Tagore sétányon rendezett futás során Tóth állt az élre, de szorosan a nyomában volt Sta:mpfli és Kovács. A táv felénél a junior világbajnoki bronzérmes tehetség elmerevedett és svájci riválisa ellépett tőle. Az utolsó, ötödik körig azonban tartotta második helyét, de végül a végig egyenletesen futó Vanek is utolérte, majd megelőzte.

A 3,2 millió forint összdíjazású viadalon az első tíz helyezett kap pénzdíjat.
A férfiak versenye 15:30-kor rajtolt.