2024. április 24. - György

Rendes második

Gareth Halverson révén ausztrál siker született a Triatlon Tour-sorozat keretében megrendezett balatonfüredi Európa Kupa-futam férfi versenyében, de a magyarok is jól szerepeltek, Rendes Csaba második, Bajai Péter pedig harmadik lett.
2008. június 14. szombat 21:32 - Hírextra

A 22 ország 69 versenyzője a nők futamához képest kissé hűvösebb időben csobbant be a "magyar tenger" 21 Celsius-fokos vízébe. A 1,5 km úszás nem igazán zilálta szét a mezőnyt, szinte egyszerre mászott ki mindenki a Balatonból, de a hazai közönség örömére a 40 km-es kerékpározást Kuttor Csaba kezdte meg elsőként.

A második számban eleinte 50-60 induló egy bolyban haladt, később azonban az emelkedők kicsit szétrázták az élmezőnyt, amely három részre szakadt. A tízfős élcsoportban ott volt Kuttoron kívül Rendes, Bajai, Molnár Ádám és Nix Levente. Az üldözők 16 fős csoportjában további hat magyar tekert.

A 10 km-es futás legelején Halverson meglépett, mögötte Rendes és Bajai haladt. A dobogós helyek sora nem is változott, a két magyar versenyző között sprintbefutó döntött. Az évek óta Tiszaújvárosban készülő, korábbi világ- és Ázsia-bajnok kazah Dmitrij Gaag a második bolyból az ötödik helyig futott fel, míg az olimpiai tartalék Kuttor meglepetésre végül csak kilencedik lett, megelőzte őt Lipták Tamás és Faldum Gábor is.

A 3,2 millió forint összdíjazású viadalon az első tíz helyezett kap pénzdíjat.
A délelőtti Triatlon Tour nyílt futamot Major József és Horváth Gréta nyerte.