Belföld
Átadták a sebészeti centrumot
Öt szakterületen várja a betegeket a makói Dr. Diósszilágyi Sámuel Területi Kórház új egynapos sebészeti centruma; a pályázati támogatással kialakított részleget csütörtökön adták át - közölte Baráth Lajos főigazgató az MTI-vel.
A 2007-es egészségügyi struktúraátalakítást követően tavaly augusztustól végeznek teljesen új ellátási formaként egynapos sebészeti beavatkozásokat a makói kórházban – mondta a szakember az ünnepélyes átadást követően.
Az elmúlt hónapokban ideiglenes működési engedéllyel végezték a beavatkozásokat a kórházban. A most befejezett beruházás nyomán azonban az újonnan átadott részleg már mindenben megfelel az európai normáknak, így végleges engedélyt kapott az intézmény egynapos sebészeti műtétek végzésére a füll-orr-gégészet, a szemészet, a trauma, a gasztroenterológia és az urológia területén – tudatta a főigazgató.
A kétszáz négyzetméteres részlegben kialakítottak egy sebészeti várót, egy betegfelvételi helyiséget, kezelőt, sötétkamrát, négy kórteremet és egy betegmegfigyelő is, megújult a műtő, az előkészítő, a vizesblokk, valamint az orvosi szoba is – foglalta össze a több millió forintos beruházás főbb elemeit a szakember.
A társadalombiztosítás évente 1.100 beavatkozást finanszíroz a kórháznak, az igény azonban nagyobb, így néhány hetes várólista van. Az intézmény a határon túlról, a közeli romániai megyékből is fogad pácienseket, akik az első vizsgálatokat követően a magyar betegekhez hasonlóan várólistára kerülnek – mondta Baráth Lajos.
Magyar Anna, a fenntartó Csongrád Megyei Önkormányzat Közgyűlésének fideszes elnöke elmondta, az utóbbi években a makói kórházban összességében 450 millió forintnyi fejlesztés történt, amelyekhez az önkormányzat biztosította az önerőt.
Forrás: MTI