2024. május 5. - Györgyi

Futónap Dunaújvárosban

A szeles és hűvös idő ellenére 2300-an álltak rajthoz szombaton Dunaújvárosban, a K and H olimpiai futónapon, amely a sorozat harmadik versenye volt.
2008. április 20. vasárnap 08:34 - Hírextra
A helyi iskolások - dacolva a zord körülményekkel - a start előtt, a Városháza téren különböző színű pólóikat viselve ezúttal is megformálták az olimpiai öt karikát.

A táv 3,1 km volt, melyet futva és gyalogolva is meg lehetett tenni. Az erősebbik nem küzdelmeiben abszolút esélyesként állt a rajtvonalhoz a Magyarországon élő etióp Mossissa Feyisa, aki hozta is a papírformát, és meggyőző fölénnyel, 9:01 perces idővel nyerte a verseny.

A hölgyeknél családi siker született, Kácser Krisztina vihette haza az eső helyezettnek járó trófeát, míg testvére, Zita lett a második.

A K and H olimpiai futónapok következő állomására vasárnap kerül sor Kecskeméten.