Külföld

Megette a szavazócéduláját

Választási anyagok megsemmisítése címén vádat emeltek az olasz hatóságok vasárnap egy férfi ellen, aki a nap folyamán zajló parlamenti választások során megette szavazócéduláját.

A 41 éves nápolyi illetőségi férfi az ország politikusai elleni tiltakozásul elfogyasztotta, s nem az urnába dobta a hivatalos okmányt. – Hitványnak nevezte az összes olasz politikust és az olasz politikát általában, és közölte, hogy tettével a rendszer ellen tiltakozik – tájékoztatott az olasz rendőrség illetékese.

Forrás: MTI

© 2026 Hírextra. Minden jog fenntartva.