2024. május 16. - Mózes, Botond

Divízió I-es jégkorong-vb - Nehéz győzelem az észtek ellen

Szapporó, 2008. április 13., vasárnap (MTI) - Fordulatos mérkőzésen 5-3-ra nyert a magyar jégkorong-válogatott az észt csapat ellen a szapporói divízió I-es világbajnokság nyitó fordulójában.
2008. április 13. vasárnap 14:06 - Hírextra
1. forduló:
Magyarország-Észtország 5-3 (2-1, 1-2, 2-0)
-------------------------------------------
gól: Ladányi (8.), Vas M. (12.), Kovács (40., 46.), Fekete (52.), illetve Ivanov (4.), Makrov (25.), Polozov (35.)

Nem indult jól a mérkőzés, mert emberelőnyben Ivanov úgy lőtt Szuper lábai között a kapuba, hogy a korong Sille lábszárán irányt váltott.
Azonos létszámban már nem volt gond: Ladányi lövése szintén egy megpattanás után lett gól. Újabb négy perc telt el, amikor már a Pat Cortina együttese vezetett: Ladányi passzát Vas Márton lőtte be, Tyerentyev csak hozzáérni tudott a pakkhoz. A magyar fölényt jól mutatja a kapura lövési arány (22-5).
A második harmadban a korábbinál agresszívebben játszott a rivális, és fordítani tudott. Előbb Makrov - a legveszélyesebb észt játékos - kettős emberelőnyben, kapásból bődületes nagy gólt lőtt, majd Polozov a Szuper fejvédőjéről lepattanót hason csúszva vágta be. Még a szünet előtt sikerül egyenlíteni, miután Gröschl remek ütemben ugratta ki Kovácsot, aki nem hibázott.
Kovács a folytatásban is betalált, de a 46. percben Ennaffati lövése csorgott ki, a csatárnak pedig nem volt nehéz dolga. És nőtt a különbség! Igaz, Vas M. találatát nem adta meg a lengyel bíró a kapus akadályozása miatt, majd Fekete már résen volt, és közelről talált be.
A végén hiába próbálkoztak az észtek, már nem tudtak gólt szerezni.
A magyarok hétfőn - magyar idő szerint 9:30 órakor - a litvánokkal találkoznak.
A nap másik meccsén a feljutásra is esélyes ukránok két harmadot "átaludva" győzték le a horvátokat.