2024. május 17. - Paszkál

Elmaradt a soproni csoda

Az MKB-Euroleasing Sopron 82-61-es vereséget szenvedett az orosz CSZKA Moszkva otthonában a női kosárlabda Euroliga csoportküzdelmeinek zárófordulójában.
2008. január 22. kedd 21:57 - Hírextra

Eredmény:

A csoport, 10. forduló:
CSZKA Moszkva - MKB-Euroleasing Sopron 82-61 (24-10, 20-16, 26-18, 12-17)
-----------------------------------------------------------------------
legjobb dobók: Sztyepanova 16, Wauters, Lawson 15-15, Powell 12, illetve Honti 13, Branzova 11, Gorbunova 9

Már az első pillanatban látszott, a magyar bajnoknak sincs sok esélye arra, hogy meglepje a veretlenül a csoport élén álló orosz sztárcsapatot. Székely Norbert tanítványai már az első negyedben 14 pontos hátrányba kerültek, ami a félidőre további négy ponttal duzzadt.

A játék képe a fordulást követően sem változott: a rengeteget hibázó magyar együttes mellett könnyű kosarakkal lépett meg a hazai csapat.

Az eredményt egyedül a zárónegyedben sikerült kozmetikázni, de így is 21 pontos vereség lett a vége.
A Sopron így 5/5-ös mutatóval végzett a csoport harmadik helyén.