2024. május 1. - Munka Ünnepe , Fülöp, Jakab

Pécsi siker Litvániában

A MiZo Pécs 2010 főként 11 triplája révén győzött a litván Vilnius vendégeként a női kosárlabda Euroliga hetedik, idei utolsó fordulójában, ezzel 4/3-ra javította mérlegét. Eredmény, D csoport, 7. forduló: Vilnius (litván)-MiZo Pécs 2010 57-77 (18-19, 11-
2007. december 21. péntek 06:30 - Hírextra

Legjobb dobók: Streimikyte 23/3, Valuzyte 12, Leucsanka 10, illetve Fegyverneky 14/9, Podrug 13/3, Iványi 12/6, Vajda 10/6, Somogyi 9/9

Az ötven százalékos mérlegnél tartó pécsiek egy hónapja 84-75-re nyertek hazai környezetben, és a vilniusi mérkőzés is kedvezően indult: a küzdelmes nyitónegyedben - amelynek első 7 percében a házigazdák csupán 6 pontot hoztak össze - Fegyverneky tripláival 14-8-ra megléptek a magyarok. A túloldalon csak a 35 esztendős, egy évtizede Budapesten Európa-bajnok Streimikyte villogott.
A baltiak a 23. percben, 23-23-nál érték utol ismét riválisukat, Iványi és Somogyi hármasa azonban lecsillapította a lelkesedésüket. A félidő hajrájában a Rátgéber-együttes elképesztő, 15-0-ás rohammal rukkolt elő, így a nagyszünetben 29-42 volt az állás.

Térfélcsere után a litván bajnok ismét bő 2 percig nem talált a gyűrűbe, így a folytatásban hiába szerezte meg Streimikyte 14. pontját, ekkorra már 35-53-at mutatott az eredményjelző. Három játékrész elteltével 61,5 százalékon (8/13) állt a baranyaiak triplamutatója, így az utolsó felvonás 44-60-ról indult.

A 31. percben a vendégek tizedik - Somogyi nevéhez fűződő - hármasával kialakult a "közte húsz" (46-66), ahonnan már nem volt visszaút a Vilnius számára. A mecsekaljai alakulat - amelyben ezúttal is Iványi, Fegyverneky és Podrug volt a húzóember - a vártnál könnyebben söpörte be idénybeli negyedik sikerét, így 4/3-mal várja a 2008-as folytatást, amikor január 9-én a francia Mondeville-hez látogat.