2024. április 27. - Zita

Aranyos összkép

Befejeződött vasárnap délután a Debrecenben megrendezett rövidpályás úszó Európa-bajnokság. Az Eb-t rendkívül sikeresen zárta a magyar úszó válogatott, összesen ugyanis 4 arany-, két ezüst és három bronzérmet szereztek a magyar versenyzők. A torna legsike
2007. december 16. vasárnap 18:38 - Hírextra
Vasárnap szerezte meg negyedik aranyérmét a magyar csapat, méghozzá Gyurta Dániel révén. A 18 éves magyar versenyző a 200 méteres férfi mellúszáson tudta megverni a mezőnyt, ráadásul új Európa-csúcsot is úszott.

Hosszú Katinka ötödikként zárt a 400 méteres vegyes úszáson, amelyet az olasz Filippi nyert. Negyedik lett viszont Verrasztó Evelyn a 200 méteres gyorsúszáson. A számot a svéd Lillhage nyerte. Szintén ötödik lett Kovács Ágnes, aki a 100 méteres női mellúszás döntőjében maradt le a dobogóról. Az aranyérmet végül az orosz Jefimova szerezte meg.

Kis Gergő sem tudott újabb érmet szerezni, miután hatodikként végzett 200 gyorson, ahol az első az olasz Filippo Magnini lett. Szintén hatodik lett a 100 méteres női pillangóúszásban Kovács Emese. Az aranyérmet a holland Inge Dekker viheti haza. Szepesi Nikolett is hatodikként ért célba 200 méter háton, az első a szlovén Anja Carman lett.

A debreceni Eb négy napja alatt összesen 18 magyar csúcs született, a kilenc érmet pedig a következők szerezték:

arany: CSEH LÁSZLÓ 200 m vegyes - 1:52.99 perc - világcsúcs
CSEH LÁSZLÓ 400 m vegyes - 3:59.33 p - világcsúcs
CSEH LÁSZLÓ 200 m pillangó - 1:51.55 p - országos csúcs
GYURTA DÁNIEL 200 m mell - 2:05.49 p - Európa-csúcs

ezüst: KIS GERGŐ 1500 m gyors - 14:29.58 p - országos csúcs
KOVÁCS EMESE 200 m pillangó - 2:05.41 - országos csúcs

bronz: KIS GERGŐ 400 m gyors - 3:39.52 p - országos csúcs
MUTINA ÁGNES 400 m gyors - 4:02.35 p