2024. május 14. - Bonifác

Kikapott a Veszprém

Az MKB Veszprém két góllal kikapott a német Gummersbach otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 2. fordulójában, így továbbra is győzelem nélkül áll csoportjában.
2007. október 6. szombat 21:59 - Hírextra

Férfi BL, 2. forduló, F csoport:
Gummersbach (német) - MKB Veszprém 32-30 (18-16)

A Veszprém a szlovén Celje elleni hazai döntetlennel, a német gárda pedig egy reykjaviki győzelemmel készült a kölni rangadóra.

Ezúttal bátran kezdett a magyar együttes, 4-1-re elhúzott, és a hazaiak - akiknél az ex-veszprémi Fazekas védte a kaput - időt kértek. Ez nem törte meg a vendégek lendületét, tovább nőtt a különbség. A Gummersbach cserékkel próbált frissíteni, majd valamelyest faragott a hátrányából, de a vezetést nem tudta átvenni. Különösen a vendégek védekezése volt remek. A szünet előtti hajrát azonban jobban bírták a hazaiak, és sorozatban lőtt négy góllal sikerült fordítaniuk.

A fordulást követően Ilyés és Iváncsik Gergő révén tartotta a lépést a Veszprém, majd Peric is remekelt a kapuban, ám a Gummersbach jól verte vissza a rivális kezdeményezéseit. A végét "meghajtotta" a magyar ezüstérmes, és az 53. percben egyenlített (28-28), de a záró két percet a németek bírták jobban.

Mocsai Lajos vezetőedző csapata nagy lehetőséget szalasztott el, pontot szerezhetett volna, ha jobban összpontosít.

A Veszprém jövő szombaton 16:15 órakor fogadja a Reykjavikot.

Később:
Celje (szlovén)-Reykjavik (izlandi)

H csoport:
Breszt Meskov (fehérorosz)-Velenje (szlovén) 30-36 (14-17)
Vasárnap:
Pick Szeged - Boszna Szarajevo (bosnyák) 17:15 ó
Az állás: 1. Szeged 2 pont/1 mérkőzés (29-17), 2. Szarajevo 2/1 (28-20), 3. Velenje 2/2 (53-59), 4. Breszt 0/2