2024. május 7. - Gizella

Pontosan lőtt a tini lányka

Meglepetésre a még ifjúsági korú Babicz Sára nyerte a női sportpisztolyosok versenyét a Sarlóspusztán zajló sportlövő országos bajnokságon.
2007. szeptember 28. péntek 20:11 - Hírextra
A mindössze 17 éves nyíregyházi tehetség a 30+30 lövéses alapversenyt 582 körrel zárta az élen, hat körrel az olimpiai induló és nagy esélyes Csonka Zsófia előtt. A 20 lövéses fináléban aztán a pécsiek kiválósága hiába teljesített nagyszerűen (203,4 kör), Babicz is remekül lőtt (202,5), aki így 784,5 körrel győzött. A harmadik helyen Mikó Réka végzett.

Férfi légpuskában nem született meglepetés: a komáromiak klasszisa, Sidi Péter (697,9 kör) nagy fölénnyel lett első. Az ezüstérmet Kecső Zoltán, a bronzot pedig Kováts Ádám kaparintotta meg.
Női légpuskában a pekingi játékokra kijutott Tóth Anita szerezte meg a bajnoki címet (497,5 kör), Vincze Kingát és Joó Évát megelőzve, míg a férfi szabadpisztolyosoknál Pál Balázs végzett az élen, Papanitz Zoltán és Karacs Zsolt előtt.