2024. május 16. - Mózes, Botond

Minden, amit tudni lehet az adatgyűjtési-ügyről

Újabb lehallgatott telefonbeszélgetéseket tettek közzé az interneten az UD Zrt. nevével fémjelzett lehallgatási ügyben péntek este - közölte a Népszabadság internetes oldala. Egy másik portál, a Hírszerző úgy értesült, hogy a Mol is szóba került az Ország
2008. szeptember 28. vasárnap 07:00 - Hírextra
A Népszabadság online kiadása arról írt, hogy a felvételeket januspannonius68 néven a YouTube internetes videomegosztó oldalra tették fel ismeretlenek.

Az egyik beszélgetésben egy Attila nevű férfi egy gépfegyver és negyven darab lőszer beszerzéséről tájékoztatja megbízóját, és későbbre ígér neki egy légpuskát is. Egy másik felvételen egy sikertelen "beavatkozásról" esik szó, a telefonáló arról panaszkodik, hogy elmúlt a hónap vége, és valaki még mindig nem fizetett a szüleinek.

Feltettek egy olyan beszélgetést is, amelyben az UD Vagyonvédelmi Zrt. egyik tulajdonosa, Tóth János vitatja meg egy emberével egy belvárosi ügyvédi iroda megfigyelésének, akár bekamerázásának lehetőségét. Több beszélgetést híváslista, illetve kémszoftver címen töltöttek fel. Egy másik beszélgetésben valaki arról beszél, hogy éppen Bajnai Gordonról készítenek környezettanulmányt.

A harmincöt telefonbeszélgetés között a korábban már Dávid Ibolya által bemutatott, illetve a Fidesz honlapján közzétett felvételek is szerepelnek - ismertette a Népszabadság online kiadása. (A hanganyagok az esti órákban már nem voltak elérhetőek.)
Szijjártó Péter, a Fidesz szóvivője szerint a lehallgatási botránnyal kapcsolatos legújabb hangfelvételek mindenki számára világosan bizonyítják, hogy a Fidesz és politikusai semmilyen törvénytelen ügyletben nem vettek részt.

A Fidesz szóvivője szerint törvénysértést "a Gyurcsány-Szilvásy-Draskovics-féle, kommunista időket idéző hálózat követett el, amikor – nem először – ellenzéki képviselőket hallgatott le, és próbált alaptalanul besározni". Ha a titkosszolgálat képviselőket hallgat le, azzal nem egyszerűen megsért egy törvényt, hanem az egész demokrácia ellen vét - írta az MTI-hez eljuttatott közleményében.

Szijjártó Péter közölte, a Fidesz a törvényesség és a rend pártja, a történtek nem maradhatnak komoly jogi és politikai következmények nélkül.

Tóth Károly, a parlament nemzetbiztonsági bizottságának szocialista alelnöke elfogadhatatlannak tartja, hogy nyilvánosságra hozták a hangfelvételeket. Szerinte a hatóságoknak kell kivizsgálniuk, ez hogyan történhetett meg.

A politikus az MTI-nek hangsúlyozta: az anyag csak a nemzetbiztonsági bizottság tagjaitól származhat. Emlékeztetett arra, hogy Demeter Ervin vagy Kövér László (Fidesz) már kiadta a kezéből a hangfelvételeket, hiszen azokat két másik fideszes politikus bemutatta a nyilvánosságnak csütörtökön. Mint mondta, a nemzetbiztonsági testület két tagja ezt nem tehette volna meg, mert nem volt felhatalmazásuk arra, hogy tovább adhassák a hangfelvételeket. Tóth Károly úgy látja, akadályozhatja a nyomozást, hogy nyilvánosságra került a 35 lehallgatott telefonbeszélgetés.

Szilvásy György polgári titkosszolgálatokat felügyelő tárca nélküli miniszter a pénteki kormányszóvivői tájékoztatón elmondta: a Nemzetbiztonsági Hivatal adatgyűjtési ügyben tett feljelentésének melléklete több mint száz lehallgatott telefonbeszélgetést tartalmazott, amelyből nagyjából harmincat adott át a nemzetbiztonsági bizottságnak, ezek a bűncselekmény megalapozottságát bizonyítják. Mivel azonban a bizottsági elnök nem hívta össze a testületet, ezért a titkárságnak küldte el az anyagot, ahonnan továbbították a képviselőknek.

A Mol biztonságvédelmi kérdésekben nem ad és nem adhat a sajtónak kommentárt; az olajipari cég ezt annak kapcsán közölte szombaton az MTI-vel, hogy egy internetes lap értesülése szerint a Mol dolgozóinak "teljes körű telefon- és e-mail-ellenőrzése" is szóba került az Országgyűlés Nemzetbiztonsági Bizottságának zárt ülésén, amelyen az UD Zrt. tevékenysége volt napirenden.
"A Mol stratégiai eszközök birtokában lévő, ellátásbiztonsági kockázat szempontjából kiemelt jelentőségű vállalat. Biztonságvédelmi kérdésekben nem ad és nem adhat a sajtónak kommentárt" - közölte a Mol Nyrt.

Azt is tudatták, hogy a vállalat a törvényeknek megfelelően jár el, s működik együtt az erre hivatott hatóságokkal.

A Hírszerző internetes lap azt írta: a nyomozás során arra utaló felvételeket is rögzítettek, amelyek szerint a cég vezetőinek tudomása volt a Mol Nyrt. dolgozóinak teljes körű telefonos és e-mail-ellenőrzéséről.

A Mol, miután a társaságnál informatikai betörést észleltek, továbbá bennfentes információk szivárogtak ki, több biztonságtechnikai céggel is felvette a kapcsolatot, és arra kérte őket, próbáljanak meg átjutni biztonsági rendszereiken. Ez csak az UD Zrt.-nek sikerült - olvasható a honlapon.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Legfrissebb hírek
Legolvasottabb hírek
Legfrissebb írásaink
Legolvasottabb írásaink
Szavazás Belföld témában
Ön megbuktatná a Fidesz-kormányt?
Igen
Nem
ÁLLÍTSA BE A DÁTUMOT ÉS MEGTUDJA MI TÖRTÉNT AZNAP A VILÁGBAN
A HírExtra különleges időgépével nem csupán egyetlen hírre, de az adott nap teljes híranyagára rátalálhat, az oldal fennállása óta.
Dátum: - - Idő: -
FOTÓTÁR
Felkapcsolták a margitszigeti futókör LED-világítását