2024. május 18. - Erik, Alexandra

Boczkó negyedik

Boczkó Gábor 8-7-es vereséget szenvedett a spanyol José Luis Abajótól, így negyedik lett a pekingi olimpia férfi párbajtőr versenyében.
2008. augusztus 10. vasárnap 14:45 - Hírextra
A bronzmérkőzésen Boczkó jól kezdett, az első két akciója sikeres volt, a három perc végére azonban a spanyol egyenlített (3-3). A második szakasz éppen fordítva alakult, Abajo lépett meg két találattal, s Boczkó zárkózott fel (6-6). A záró periódusban egyetlen együttes találat esett, így 7-7- után következett a ráadás. A kedvezmény a sorsolás folytán a spanyol vívóé volt, ő készülhetett nyugodtabban a végküzdelmekre. Boczkónak támadnia kellett, s támadott is, leszorította a pást végére ellenfelét, majd egy adok-kapok végén mindkét lámpa felgyulladt. Már csak nyolc másodperc volt hátra a hosszabbítás egy percéből. Boczkónak mindenképpen egylámpás tust kellett adnia, különben kikap. Ment előre, de a spanyol szúrta meg őt (7-8).

A vesztes mérkőzés után Boczkó feldúltan ment ki a teremből, s a vegyes zónában - ahol az újságírók várnak a sportolókra - dühösen csapott párbajtőrével az egyik elválasztó elemre.
Az egyéniben háromszoros Európa bajnok (1997, 2002, 2003) magyar vívó a nap során korábban az olasz Alfredo Rotát, a világranglista-vezető venezuelai Silvio Fernandezt, majd a rangsorban hetedik lengyel Radoslaw Zawrotniakot búcsúztatta. Mindhárom asszójában nagyon türelmes volt, rendkívül eredményesen vívott, kiélezett pillanatokban sem veszítette el a fejét.

Az elődöntőben viszont kikapott a nála is koncentráltabb és pontosabb francia Fabrice Jeannet-tól.