A 24 éves fiút a helyszínen elfogták, életveszélyes sérülésekkel kórházba szállították, míg az 50 éves apát a rendőrök lelőtték. A hatóságok hivatalosan nem erősítették meg a sajtóban megjelent neveket. A kormány szerint a támadás célpontja Sydney zsidó közössége volt.
A fiú korábban már a hatóságok látókörébe került, de a vizsgálatok nem jeleztek közvetlen fenyegetést. Az apa érvényes fegyvertartási engedéllyel rendelkezett, hat lőfegyvert tartott jogszerűen, amelyeket a rendőrség lefoglalt. A rendőrfőkapitány szerint egyelőre nincs bizonyíték előre kitervelt támadásra.
Az ügy nyomán Új-Dél-Wales kormánya jelezte: szinte biztos, hogy szigorítják a fegyvertartási szabályokat, és vizsgálják, történt-e rendszerhiba, amely lehetővé tette az engedéllyel tartott fegyverek terrortámadásban való felhasználását.
Fotó: Pixabay


