Bűnügy
Természetkárosítás: enyhítették az ítéleteket
Jelentősen enyhítette a másodfokon eljáró Bács-Kiskun Megyei Bíróság a természetkárosítás bűntett ügyében első fokon kiszabott ítéleteket pénteken Kecskeméten. A döntés ellen fellebbezni nem lehet.
Endre Istvánné bírói tanácsa a Kiskunhalasi Városi Bíróság által 2009. november 30-án az elsőrendű vádlottra kiszabott 8 év börtönbüntetést 3 évre, a másodrendű vádlott 7 év börtönbüntetését 4 évre, míg a harmadendű vádlottra kiszabott 3 év börtönbüntetést 1 év 6 hónapra enyhítette. A 47 vádlott ellen folyó perben a többi vádlottra kiszabott büntetéseket is enyhítette a másodfokon eljáró bíróság.
A tényállás szerint egy fakitermeléssel foglalkozó család – az ügy első-, másod- és harmadrendű vádlottja – erdőterületeket vásárolt vagyontalan emberek nevére, majd az adásvételi szerződés megkötése után, még mielőtt az iratok a földhivatalba kerültek volna, kivágták a fákat.
A család összesen 124,9 hektárnyi erdőt vásárolt meg, majd a fákat rövid idő alatt kivágták és értékesítették.