Belföld

Kitiltották az ebeket a belvárosból

Tiltott övezett lett Sátoraljaújhely belvárosa a kutyájukat sétáltatóknak szerdától, mert a zempléni város önkormányzata megelégelte a kutyapiszkot.

Sátoraljaújhely közelmúltban majd egymilliárd forintból felújított díszterén, és az abba csatlakozó utcákban már korábban sem lehetett a járókelőknek rágyújtaniuk, az extrémsportokat űző kerékpárosokat, gördeszkásokat is kitiltották, szerdától azonban már a kutyasétáltatókat is.

A közterületfelügyelők eddig csak figyelmeztették a szabálysértőket, ezentúl azonban már büntetnek is – mondta Dankó Dénes alpolgármester, aki azt is közölte: elfogyott a türelem.

A kutyások fittyet hánytak a legelemibb szabályra is, nem szedték fel az ebek ürülékét, ezért az önkormányzat úgy döntött: nincs helye a város főterén az ebeknek, ezért tulajdonosaiknak máshol kell sétáltatniuk kedvenceiket.

Forrás: MTI

© 2026 Hírextra. Minden jog fenntartva.