Belföld
Simicskó „étlapja”
A panelházak felújítását, a rezsiköltségek csökkentését, a helyi rendőrőrs visszaállítását, a rendőrök számának növelését és a négyes metró minél gyorsabb befejezését említette a megoldandó feladatok között Simicskó István, a Fidesz-KDNP főváros 16. választókerületében induló jelöltje pénteki, Kampányzáróra című rendezvényén.
A KDNP alelnöke az MTI-nek azt mondta, az a helyes, ha az országos változások, a nemzeti ügyek politikájába illesztik a helyi ügyeket.
Simicskó István kiemelte: az új kormányprogram rögzíti, hogy munkahelyeket kell teremteni, s ezt helyben például a panel-rekonstrukciós programon keresztül lehetne megvalósítani. Ezeknek az épületeknek a felújításával az építőiparon keresztül munkahelyeket lehet létrehozni, az építőipar pedig húzóágazatként magával vonzza a kis és középvállalkozásokat is – tette hozzá.
A Fidesz-KDNP jelöltje kitért Orbán Viktor azon bejelentésére is, amely a Zöld bank létrehozására vonatkozott, amelyen keresztül finanszírozni lehetne a panel-felújításokat, s olcsóbbá, korszerűbbé lehetne tenni ezen otthonokat, csökkenteni lehetne a rezsiköltségeket.
Simicskó István a közrend, közbiztonság kérdése kapcsán kifejtette: vissza szeretnék állítani az elmúlt években megszüntetett albertfalvai rendőrőrsöt és növelnék a rendőrök számát is. Most ugyanis 220-240 rendőr hiányzik a kerületből. Ez azért is indokolt, mert a rendőrőrs megszüntetése után mintegy kétszeresére nőtt a gépjárműlopások, az erőszakos bűncselekmények, és a lakásbetörések száma.
Fontos célkitűzésnek nevezte a városközpont kiépítését is. Mint mondta, Kelenföldön és Albertfalván nagyon sok üzlet zárva van, holott kiváló adottságú környékről van szó. A fejlesztések lehetőséget kínálnának a kis- és középvállalkozásoknak is.
Minél gyorsabban be kell fejezni a négyes metró építését is – tette hozzá, kiemelve: ez a kerületben kulcsfontosságú kérdés.
A több száz résztvevőt a Fehérvári út és a Vegyész utca sarka melletti parkban zenés műsorral várták a Kampányzárórán. A vendégeket zsíros kenyérrel, naranccsal, tokaji borral és gyümölcslével kínálták.
A rendezvénynek otthont adó parkkal szemben a Molnár Gyula szocialista jelölt mellett kampányoló aktivisták azt kiabálták a program elején: "Tűnés innen Simicskó, mit keresel itt? Hajrá Molnár Gyula!".
A választások első fordulójában Simicskó István Kelenföld–Albertfalva Fidesz–KDNP-s képviselőjelöltje 44,48 százalékot szerzett. Második helyen
Molnár Gyula (MSZP) végzett 38,22 százalékkal, a harmadik pedig Diószegi Ernő Endre (Lehet Más a Politika) lett, 9,44 százalékkal.
Forrás: MTI