Belföld

1,7 millió ajánlószelvénynél tart a Fidesz-KDNP

Már 1,7 millió ajánlószelvény van a Fidesz-KDNP országgyűlési képviselőjelöltjeinek birtokában - közölte Nyitrai Zsolt keddi sajtótájékoztatóján, Budapesten.

A Fidesz operatív igazgatója emlékeztetett, a cél a kétmillió ajánlószelvény összegyűjtése. "Itt igazából nem is az ajánlószelvényeknek a számát tartjuk fontosnak, hanem a kétmillió lehetőséget: találkozást a választópolgárokkal" – mondta.

Hozzátette azt is, hogy a cédulákat továbbra is gyűjtik a képviselőjelöltjeik, önkénteseik, aktivistáik.

Nyitrai Zsolt felidézte azt a korábbi bejelentését is, hogy március 1-je és április 11-e, vagyis az országgyűlési választás első fordulójának napja között több mint ezer alkalmat teremtenek a személyes találkozásra gyűlések, nagygyűlések, lakossági fórumok, közterületi kitelepülések formájában. Mint mondta, ezen alkalmakkor országos politikusaik, jelöltjeik, szakértőik tudnak találkozni a választókkal.

Arra a kérdésre, hogy mennyiben lesz más a kampányuk a március 15-i kampánynyitó után, az operatív igazgató úgy válaszolt: jóval intenzívebb lesz. Közölte azt is, hogy a Fidesz-KDNP kampánya a hatályos szabályoknak meg fog felelni.

Forrás: MTI

© 2026 Hírextra. Minden jog fenntartva.