Belföld

Fidesz: nem külföldi dicséretere váró kormány kell

A Fidesz szerint Magyarországnak olyan kormányra van szüksége, amely nem külföldi vezetők dicséretére ácsingózik, hanem a magyar emberek életének jobbá tételével akar magának elismerést kivívni. Szijjártó Péter ezt Bajnai Gordon kormányfő a francia Le Figaro című lapnak adott interjújára reagálva közölte kedden az MTI-vel.

A Fidesz szóvivője közleményében azt írta, a Bajnai-kormányról bebizonyosodott, hogy alkalmatlan, a Bajnai-csomag pedig veszélyes Magyarországra.

Az elmúlt hónapokban folyamatosan nőtt a munkanélküliség, az államadósság, közben pedig folyamatosan csökkennek a bérek – sorolta Szijjártó Péter, aki szerint a Bajnai-kormánynak a veszélyes költségvetést vissza kell vonnia, és félre kell állnia a változás útjából.
A miniszterelnök a gazdasági válságkezelésről és a pécsi vízmű ügyéről beszélt a konzervatív francia újság kedden megjelent számában. A lap az előző napi párizsi látogatásával kapcsolatban kérdezte Bajnai Gordont.

A kormányfő a Le Figarónak kifejtette: azért kellett elindítani az utóbbi tíz évben halogatott reformokat, mert a válság kezdete óta Magyarországon 100 ezer munkahely szűnt meg. Az ország számára elsősorban az lett volna veszélyes, ha nem fegyelmezett gazdaságpolitikát folytat, és nem teljesíti a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) és az Európai Unióval kötött megállapodásokat – hangsúlyozta a miniszterelnök.

© 2026 Hírextra. Minden jog fenntartva.