Kultúra

A Vatikánnak tetszik az új Harry Potter-film

Kifejezetten tetszik a Vatikánnak a legújabb Potter-film: A Harry Potter és a Félvér herceg világossá teszi a régi harcot jó és gonosz között - írta a L,Osservatore Romano, amely még a szerelmi szállal is ki van békülve.

A film megtalálta "a helyes egyensúlyt" – vélekedett a Vatikán hivatalos lapjának számító újság. A lap szerint eddig ez a legjobb feldolgozás, amely J.K. Rowling könyvsorozatából készült.

Bár az írónő nem tartózkodik a transzcendens dolgoktól, a filmsorozat legújabb darabja mégis világossá teszi, hogy a jónak győzedelmeskednie kell a gonosz felett, jóllehet ennek néha ára van, s áldozatot követel – mutatott rá az újság, hozzáfűzve: ezen kívül a Voldemort által megtestesített, a halhatatlanságért folytatott görcsös küzdelem is megbélyegezésre került.

Forrás: MTI

© 2026 Hírextra. Minden jog fenntartva.