2024. április 29. - Péter

Phelps élete legjobbját úszta a Kanada Kupán

Michael Phelps élete eddigi legjobbjával nyerte a 100 méteres pillangóúszást magyar idő szerint vasárnap hajnalban, a Kanada Kupán, alig elmaradva a világcsúcstól.
2009. június 21. vasárnap 16:18 - HírExtra
Az amerikaiak első számú úszója 50.48 másodperc alatt ért célba, miáltal "súrolta" honfitársa, Ian Crocker négy éve felállított 50.40-es rekordját. A 14-szeres ötkarikás aranyérmes Phelps, aki a hosszabb távok, így a - Cseh László egyik fő számának számító - 400 méteres vegyesúszás helyett is immár a rövidebb távokra készül, 100 m pillangón korábban 50.58 másodpercet tudott, igaz, ezzel is nyert a tavaly nyári, pekingi olimpián, ahol összesen nyolc elsőséget gyűjtött.

A montreali versenyt abban az uszodában rendezik, amely az 1976-os olimpia úszóviadalainak adott otthont.