2024. június 1. - Tünde

Anglia és Szerbia nagy esélye

Világszerte számos labdarúgó világbajnoki selejtező-mérkőzést rendeznek szerdán, de ezúttal senki sem csatlakozhat a házigazda és a már kijutott négy válogatotthoz.
2009. június 9. kedd 11:08 - HírExtra
Európában hét találkozót rendeznek, melyek során Anglia és Szerbia kerülhet a vb-részvétel közelébe. Az eddig hibátlan szigetországiak Andorrát fogadják, így valószínűsíthető, hogy kiváló győzelmi szériájuk a hetedik meccsen sem szakad meg, márpedig ez azt jelentené, hogy tízpontos előnnyel vezetnék csoportjukat. Szerbia Feröer-szigeteken lép pályára, sikerével pedig tetemesnek tetsző nyolc ponttal előzné meg a szextettben második franciákat.

A magyarok csoportjában a botladozó svédek Máltát látják vendégül, s amennyiben érvényesítik a papírformát, akkor négy pontra megközelítik Erwin Koeman együttesét, amely ezúttal is szabadnapos.

A 4. csoportban rendezik a legnagyobb téttel bíró csatát, ugyanis az oroszok Finnországba látogatnak. A Szbornaja győzelme esetén egyetlen ponttal lenne lemaradva a listavezető németektől, ugyanakkor ha a finnek nyernek, akkor az északiak megelőzik őket, s ettől kezdve a pótselejtezőt érő második hely sem lenne biztos.

Dél-Amerikából négyen jutnak ki a vb-re egyenes ágon és éppen ennyi csapat ugrott meg a riválisoktól. Az egyaránt 24 pontos Brazília és Paraguay éppen egymással találkozik, így amelyik gárda begyűjti a három pontot, tulajdonképpen már megváltja repülőjegyét Dél-Afrikába. A 23 ponttal harmadik Chile Bolíviát fogadja, a 22 ponttal negyedik Argentína pedig Ecuadorba látogat.

Ázsiában a B jelű ötösben semmi érdemleges nem dőlhet el, csupán az, hogy ki kerül helyzeti előnybe az utolsó játéknapra. A Koreai Köztársaság már megnyerte a kvintettet, ezáltal kvalifikálta magát a jövő évi eseményre, így a szintén részvételt jelentő második és a rájátszást eredményező harmadik helyért folyik a harc.

A másik csoportból Japán és Ausztrália biztosította részvételét, a harmadik helyet pedig Bahrein szerezheti meg, amennyiben legalább döntetlent ér el Ausztráliában.

Finnország-Oroszország, Helsinki 19:30 ó
Az állás: 1. Németország 16 pont/6 mérkőzés, 2. Oroszország 12/5, 3. Finnország 10/5, 4. Wales 9/7, 5. Azerbajdzsán 1/5 (0-5), 6. Liechtenstein 1/6 (1-15)

6. csoport:
Ukrajna-Kazahsztán, Kijev 19 ó
Anglia-Andorra, London 21:15 ó
Az állás: 1. Anglia 18 pont/6 mérkőzés, 2. Horvátország 11/6, 3. Fehéroroszország 9/5, 4. Ukrajna 8/5, 5. Kazahsztán 3/6, 6. Andorra 0/6

7. csoport:
Feröer-szigetek - Szerbia, Tórshavn 20:15 ó
Az állás: 1. Szerbia 15 pont/6 mérkőzés, 2. Franciaország 10/5, 3. Litvánia 9/7, 4. Ausztria 7/6 (7-9), 5. Románia 7/6 (7-10), 6. Feröer-szigetek 1/4

9. csoport:
Macedónia-Izland, Szkopje 17:45 ó
Hollandia-Norvégia, Rotterdam 20:45 ó
Az állás: 1. (és már vb-résztvevő) Hollandia 18 pont/6 mérkőzés, 2. Skócia 7/5, 3. Izland 4/6 (6-10), 4. Macedónia 4/5 (2-7), 5. Norvégia 3/4

Az állás: 1. Brazília 24 pont (23-5), 2. Paraguay 24
(19-11), 3. Chile 23, 4. Argentína 22, 5. Uruguay 17 (21-14), 6.

Japán-Katar 12:40 ó
Az állás: 1. (és már vb-résztvevő) Ausztrália 14 pont/6 mérkőzés (8-0), 2. (és már vb-résztvevő) Japán 14/6 (9-3), 3. Bahrein 7/6, 4. Katar 5/7, 5. Üzbegisztán 4/7

B csoport:
Koreai Köztársaság - Szaúd-Arábia 13 ó
Irán-Egyesült Arab Emírségek 16:30 ó
Az állás: 1. (és már vb-résztvevő) Koreai Köztársaság 14 pont/6 mérkőzés, 2. Észak-Korea 11/7, 3. Szaúd-Arábia 10/6, 4. Irán 7/6, 5. Egyesült Arab Emírségek 1/7