2022. szeptember 28. - Vencel

Jégkorong olimpiai selejtező: magyar, japán és kazah továbbjutás

A magyar mellett a kazah és a japán jégkorong-válogatott vette sikerrel a hétvégi olimpiai előselejtezőt.
2008. november 10. hétfő 09:17 - Hírextra
Pat Cortina szövetségi kapitány együttese veretlenül nyerte meg a budapesti csoport küzdelmeit, a kazahok Észtországban, a japánok pedig Lengyelországban harcolták ki a továbbjutást. Magyar csapat - amióta bevezették az ötkarikás kvalifikációs rendszert - ilyen közel még nem került az olimpiához, lévén korábban vagy nem is selejtezhetett, vagy pedig már az első körben elbúcsúzott.
A magyarok február 5. és 8. között Rigában - sorrendben - a házigazda Lettország, majd Olaszország és Ukrajna csapatával mérkőznek, és a kvartett első helyezettje vehet részt a 2010-es vancouveri játékokon. A magyar együttes legutóbb az 1964-es innsbrucki olimpián volt tagja az ötkarikás mezőnynek.
A hétvégén eldőlt, hogy a női hokisok között Szlovákia és Kína csatlakozott utolsóként a nyolcas mezőnyhöz.
A további "ötkarikás" program (zárójelben a világranglistás helyezés):
férfiak:
--------
selejtező:
E csoport: Németország (10), Szlovénia (15), Ausztria (16), Japán (22), rendező: Hannover (Németország)
F csoport: Lettország (11), Olaszország (14), Ukrajna (17), MAGYARORSZÁG (20), rendező: Riga (Lettország)
G csoport: Norvégia (12), Dánia (13), Franciaország (18), Kazahsztán (19), rendező: Oslo (Norvégia)
A csoportok győztesei jutnak ki a 2010-es vancouveri olimpiára.
A továbbjutók közül a legjobb világranglistás helyezésű csapat kerül az olimpiai C, a második legjobb a B, a harmadik pedig az A jelű kvartettbe.

A rigai torna programja (magyar idő szerint):
február 5., csütörtök:
Olaszország-Ukrajna 15 ó
Lettország-Magyarország 19 ó
február 6., péntek:
Olaszország-Magyarország 15 ó
Ukrajna-Lettország 19 ó
február 7., szombat: szünnap
február 8., vasárnap:
Magyarország-Ukrajna 12 ó
Lettország-Olaszország 16 ó

olimpiai (2010. február 16-28.) csoportok:
A csoport: Kanada (1), Egyesült Államok (6), Svájc (7), selejtezőből továbbjutó 3.
B csoport: Oroszország (2), Csehország (5), Szlovákia (8), selejtezőből továbbjutó 2.
C csoport: Svédország (3), Finnország (4), Fehéroroszország (9), selejtezőből továbbjutó 1.

nők:
----
olimpiai (2010. február 13-25.) csoportok:
A csoport: Kanada, Svédország, Svájc, Szlovákia
B csoport: Egyesült Államok, Finnország, Oroszország, Kína
Forrás: MTI
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Legfrissebb hírek
Legolvasottabb hírek
Legfrissebb írásaink
Legolvasottabb írásaink
Szavazás Sport témában
Kijutunk-e a labdarugó világbajnokságra?
Igen
Nem
ÁLLÍTSA BE A DÁTUMOT ÉS MEGTUDJA MI TÖRTÉNT AZNAP A VILÁGBAN
A HírExtra különleges időgépével nem csupán egyetlen hírre, de az adott nap teljes híranyagára rátalálhat, az oldal fennállása óta.
Dátum: - - Idő: -
FOTÓTÁR
Felkapcsolták a margitszigeti futókör LED-világítását