Külföld
Barack Obama terorrista?
Barack Osama szerepel Barack Obama helyett több száz. New York államban nyomtatott hivatalos szavazólapon, amelyekkel érvényes szavazatot lehet leadni november elején az amerikai elnökválasztáson.
A betűhiba az al-Kaida terrorszervezet vezetőjének névrokonává "varázsolta" a demokrata párti jelöltet. A nyomtatványok levélben szavazó választópolgároknak készültek. Az elrontott széria nagy részét megsemmisítették, de háromszázat már kézbesítettek. A nyomdahiba ellenére ezekkel lehet voksolni. Az Osama-szavazatok a demokrata jelöltre adott érvényes voksnak számítanak – közölte Rensselaer megye választási bizottsága.
Az eset miatt a bizottság elnézést kért. "Szerencsétlen és kínos hiba történt" – áll a testület közleményében.
Obama kampánystábja üdvözölte, hogy a választási bizottság kijavította az elírást. "Reméljük, hogy többé nem fordul elő ilyesmi" – nyilatkozott Blake Zeff, a demokrata párt New York állami szóvivője.
Forrás: MTI