Külföld

A békéről tárgyaltak

Irakról, Libanonról, a közel-keleti békéről folytatott megbeszélést a hét végén New Yorkban az egymással amúgy hűvös kapcsolatban álló Egyesült Államok és Szíria külügyminisztere - jelentette a SANA szíriai hírügynökség.

A damaszkuszi közlés szerint Condoleezza Rice és Valíd Muallem találkozójára az amerikai külügyminiszter kérésére került sor, a közel-keleti kvartett – az ENSZ, az EU, Oroszország és az Egyesült Államok – pénteki összejövetelének margóján. Ezt megelőzően csaknem egy éve beszélt egymással a két politikus.

Forrás: MTI

© 2026 Hírextra. Minden jog fenntartva.