Belföld

Az MSZP kijátssza a Budapest-kártyát?

A Népszava értesülései szerint már az MSZP hétfői, a parlamenti évadot nyitó frakcióülésén felmerült, hogy a szocialisták kijátszhatnák a Budapest-kártyát, azaz nyomást gyakorolhatnának az SZDSZ-re azzal, ha kilátásba helyeznék a fővárosi közgyűlésben meg

A napilap csütörtöki számában megjelent írás szerint egy nem budapesti szocialista politikus emlékeztetett a zárt ülésen elhangzott felszólalásában arra, hogy egy ilyen lépéssel az SZDSZ-szel folytatott alkuban jelentős nyomást lehetne gyakorolni a liberális pártra.

Ez hatalmas fegyvertény az MSZP eszköztárában, hiszen a 66 tagú – plusz Demszky Gábor SZDSZ-es polgármester – fővárosi közgyűlésben a 10 fős liberális frakciónak csak a 24 fős szocialista képviselőcsoporttal van egyfős többsége, szemben a 33 fős ellenzéki – MDF-es, KDNP-s és fideszes – táborral.

A lap ugyanakkor emlékeztet arra, hogy a szakítás aligha lenne bölcs, hiszen egy ilyen döntés után az MSZP nem tudna megvalósítani számos, számára fontos strukturális változást, például az egészségügyi-ellátóreformot.

Forrás: MTI

© 2026 Hírextra. Minden jog fenntartva.