Bűnügy

Az „ózdi fojtogató” internetes akciója

Az "ózdi fojtogatóként" elhíresült Liebe Attila elismerte, hogy a honlapján kitalált adatokkal próbálta hitelesíteni legújabb, internetes akcióját - írta a csütörtöki Magyar Hírlap, amely egész oldalas riportot közöl a férfiról.

Liebe Attilát váratlanul érte az ellene indult eljárás, mert mint mondta, nem követett el bűncselekményt.

A férfi azt állítja, hogy elméletben dolgozott. "Ez a webkamerás dolog bejött, csak szerencsétlenül sült el. Pedig meg sem közelítettem senkit, több száz kilométeres távolságból csináltam. Felhívtam a szereplők figyelmét, hogy óvatosan dolgozzanak, vigyázzanak egymásra, ne szorítsák egymás nyakát erősen" – mondta Liebe Attila.

Arra a kérdésre, hogy más helyzetgyakorlatot miért nem játszatott el a jelentkezőivel, úgy válaszolt: "Nem volt, más csak a fojtogatós, hiszen erről szólt a tanulmányom, amelyet a honlapomra is feltettem, a szereplők pedig erre voltak kíváncsiak. Érezniük kell, miként fogják meg a nyakukat. Ez egy szituáció, de a fojtogatónak kontrollálnia kell magát, még ha kicsit szorosabban fogja is a másikat, a veszélyességi határon belül" – fogalmazott.

A webkamerás színészválogatás ügyében a székesfehérvári rendőrkapitányság személyes adatokkal való visszaélés megalapozott gyanúja miatt indított büntetőeljárást; az ügynek egyelőre nincs gyanúsítottja.

Forrás: MTI

© 2026 Hírextra. Minden jog fenntartva.