2024. április 29. - Péter

Győztek a lányok

Drámai mérkőzésen, elsősorban a becserélt Újlaky Virgine fantasztikus vívásának köszönhetően a címvédő magyar női tőrválogatott hosszabbítás után 21-20-ra nyert Németország ellen a kijevi Európa-bajnokság negyeddöntőjében.
2008. július 8. kedd 11:21 - Hírextra
A mérkőzés rosszul indult, Mohamed Aida 3-0-ra vesztett Anja Schachéval szemben. A németek sokáig vezettek, csak egyszer, a nyolcadik asszóban a Varga-Schache összecsapáson volt 14-14 az állás, ám a magyar tőröző utána sorozatban négy tust kapott, így a korábban Mohamed helyére becserélt Újlaky Virgine szinte reménytelen helyzetben, a német válogatott 18-14-es vezetésénél lépett pástra.

Ő azonban parádézott: két másodperccel a vívóidő lejárta előtt 20-20-ra egyenlített, így következett az egyperces hosszabbítás.

A kedvezményezettség a németek oldalára szállt, majd a hosszabbítás 48. másodpercében, azaz 12 másodperccel a vége előtt megszületett a győztes, egyben továbbjutást jelentő magyar tus.

Újlaky az utolsó meccset összesítésben 7-2-re nyerte Carolin Golubytskyi ellen.
A magyar csapat a döntőbe jutásért a lengyel válogatottal vív.