2024. május 3. - Tímea, Irma

EURO-2008

Spanyolország az utolsó percben szerzett góllal nyert Svédország ellen a labdarúgó Európa-bajnokság 2. fordulójában, a D csoportban.
2008. június 14. szombat 20:05 - Hírextra
A kvartettben a spanyolok 6 ponttal állnak az élen és amennyiben Görögország a 20:45-kor kezdődő találkozón nem nyer Oroszország ellen, bejutnak a negyeddöntőbe.

D csoport, 2. forduló:
Spanyolország-Svédország 2-1 (1-1)
-----------------------------------
Innsbruck, 30 ezer néző, v: Pieter Vink (holland)
gól: Torres (16.), Villa (92.), illetve Ibrahimovic (34.)
sárga lap: Svensson (55.), illetve Marchena (53.)

Spanyolország:
--------------
Iker Casillas - Sergio Ramos, Carles Puyol (Raul Albiol, 24.), Carlos Marchena, Joan Capdevila - Marcos Senna, Andrés Iniesta (Santi Cazorla, 59.), Xavi (Cesc Fabregas, 59.), David Silva - David Villa, Fernando Torres

Svédország:
-----------
Andreas Isaksson - Fredrik Stoor, Olof Mellberg, Petter Hansson, Mikael Nilsson - Anders Svensson, Daniel Andersson, Fredrik Ljungberg, Johan Elmander (Sebastian Larsson, 79.) - Zlatan Ibrahimovic (Markus Rosenberg, a szünetben), Henrik Larsson (Kim Ka:llström, 87.)

I. félidő:
----------
16. perc: Silva kapu elé lőtt labdáját Torres vetődve, előrenyújtott lábbal 7 méterről továbbította a jobb sarokba (1-0).
34. perc: Stoor ívelt keresztbe, Ibrahimovic 7 méterre a kaputól levette a labdát, laposan lőtt, Casillas beleért ugyan a bal sarok irányába tartó labdába, de hárítani nem tudott (1-1).

II. félidő:
-----------
92. perc: egy előrevágott labdával Villa tört kapura és az ötös sarkáról Isaksson mellett a hálóba helyezett (2-1).

Kiegyenlített küzdelmet hozott az első félidő, gyakorlatilag nem volt különbség a csapatok között. A játékrész hajrájában a spanyolok nem kaptak meg egy - a televíziós felvételek alapján - jogosnak tűnő tizenegyest.
A második 45 percben a spanyolok futballoztak veszélyesebben, több ígéretes helyzetet is kidolgoztak és Villa révén a találkozó utolsó percében megszerezték a győzelmet jelentő gólt.