2024. május 12. - Pongrác

Görbicz 12 góljával győzött a Győr!

A második mérkőzését is megnyerte a Győri Audi ETO KC a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjében. A szeptember óta veretlen csapat ezúttal a vendég német Nürnberg ellen diadalmaskodott.
2008. február 16. szombat 20:18 - Hírextra
Női BL, középdöntő, 1. csoport, 2. forduló:
Győri Audi ETO KC-Nürnberg (német) 30-25 (17-11)

A Győr szemernyi esélyt sem adott ellenfelének: az ötletes támadások szinte mindegyike góllal zárult (Görbicz például félpályás góllal nyitott), ugyanakkor a vendégek nem igazán tudták áttörni a jól záró védőfalat. A 19. percben, 14-6-nál kért időt a német bajnokság listavezetője. A szünet előtt valamelyest csökkent a különbség, mert a hazaiak olykor könnyelműsködtek.

A folytatásban is csak akkor volt gond, amikor Görbicz kiállítás miatt a padot koptatta. 21-18-nál időt kért a győri edző, Konkoly Csaba, mert úgy érezte, együttese nem megfelelően összpontosít a biztos vezetés tudatában. Jöttek a cserék, és ettől kezdve állandósult a 4-6 gólos előny.
A Győr - amely sorozatban 26. tétmérkőzésén diadalmaskodott - jövő vasárnap a végső győzelemre is esélyesnek tartott román Oltchim Valceát fogadja, és ha nyer, óriási lépést tesz az elődöntőbe kerülésért.

Pénteken játszották:
Oltchim Valcea (román)-Lada Toljatti (orosz) 35-26 (16-12)
Az állás: 1. Győr 4 pont, 2. Valcea 3, 3. Nürnberg 1, 4. Toljatti 0

Csütörtökön játszották:
2. csoport:
Zvezda Zvenyigorod (orosz)-Slagelse (dán) 39-24 (20-13)
vasárnap:
Hypo NÖ (osztrák)-Viborg (dán) 15:50 ó
Az állás: 1. Zvenyigorod 2/2 (68-55), 2. Hypo NÖ 2/1 (31-21), 3. Viborg 2/1 (31-29), 4. Slagelse 0/2

A csoportok első két helyezettjei jutnak az elődöntőbe.