Bűnügy
150 millió forintnyi heroint fogtak
Több mint tíz kiló, 150 millió forint értékű heroint foglaltak le a vámosok Nagylaknál egy bolgár személyautóban - közölte a vám- és pénzügyőrség szóvivője szombaton a távirati irodával. Még pénteken hajnalban ellenőriztek a nagylaki határátkelőhelyen egy
A 65 éves férfi a vámosoknak azt mondta, Svájcba tart, autóvásárlás céljából.
A pénzügyőröknek feltűnt, hogy a jármű utasterét átalakították, ezért a további vizsgálathoz a kábítószerkereső kutyát is segítségül hívták. A kutya a gépkocsi hátsó üléstámlájánál egyértelműen kábítószert jelzett, és miután megbontották az üléstámlát, 20 csomagban összesen 10,5 kilogramm heroint találtak a vámosok.
A közel 150 millió forint értékű kábítószert a vámhatóság lefoglalta, a jármű vezetőjét pedig őrizetbe vették, és kábítószerrel visszaélés megalapozott gyanúja miatt eljárást indítottak ellene.
Forrás: MTI