Sport
Eb után vb-t is rendeznének
Belgium és Hollandia közösen vállalná a 2018-as labdarúgó-világbajnokság megrendezését. Erről a két ország futballszervezetének elnökei, a belga Francois de Keersmaecker és a holland Mathieu Sprengers személyesen tájékoztatták Joseph Blattert, a nemzetköz
"Országaink között nincsenek határok, nagyon jó a viszonyunk. A 2000-es Európa-bajnokság megrendezésével mindenkinek bebizonyítottuk, hogy képesek vagyunk jelentős futballesemény magas szintű lebonyolítására" – olvasható a két szövetség közös közleményében.
Korábban Anglia jelezte hivatalosan, hogy szívesen lenne házigazdája a 2018-as vb-nek. A szigetországon kívül Kína, Ausztrália, Mexikó és az Egyesült Államok szövetsége is gondolkozik a kandidáláson. A FIFA végrehajtó bizottsága 2011-ben dönt a helyszínről.
Forrás: MTI