2024. március 28. - Gedeon, Johanna

Magabiztos hazai győzelem

A Pick Szeged 39-24-re nyert a vendég bosnyák Boszna Szarajevo ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 2. fordulójában.
2007. október 7. vasárnap 23:28 - Hírextra

Férfi BL, 2. forduló:
H csoport:
Pick Szeged-Boszna Szarajevo (bosnyák) 39-24 (15-10)

Nem ijedt meg a bosnyák bajnok, és jó védekezésével kisebb előnyre tett szert. A hazaiak kissé álmosan kezdtek, eleinte többször is emberhátrányban játszottak. Negyedórája tartott a mérkőzés, amikor a legjobb szegedi, Krivokapic megint eredményes volt (7-6). A fordítást követően elkapta a fonalat a Tisza-parti gárda, és a szünetig a megszerzett labdákból sok gyors találatot szerzett.

A pihenő után ott folytatódott a találkozó, ahol az előző játékrész abbamaradt: a hazai védőfal jól zárt, lehetett rohanni és ziccereket dobni. Fokozatosan nőtt az előny (21-13), majd furcsa góllal lett kétszámjegyű (29-19) a különbség a 46. percben: a végig nagy kedvvel játszó Andjelkovic labdát lopott, aztán saját térfeléről az üres kapuba lőtt, lévén, a bosnyákok éppen menet közben hálóőrt cseréltek.

A szegediek védőspecialistája, Stamate piros lapot kapott ütésért, de ez sem hatott a teljesítményre: a végjátékban is sikerült a közönséget látványos gólokkal szórakoztatni.

Pénteken játszották:

Breszt Meskov (fehérorosz)-Velenje (szlovén) 30-36 (14-17)
Az állás: 1. Szeged 4 pont, 2. Velenje 2 (53-59), 3. Szarajevo 2 (52-59), 4. Breszt 0
A Szeged a következő fordulóban, jövő vasárnap Bresztben lép pályára.