Gondolataink

Bal, jobb, bal, jobb…

Imádom a menetelés ciklikusságát, a szélsőségek színeit, változékonyságát, a végleteket, de egyszerűen nem értem, mi a fenének kell mindezt kettéválasztatni. Ez a mesterségesen szított kettősség úgy látszik lassan mindenkinek kezd az agyára menni, amit na

Én, mondhatnám lelkesen, pártállástól függetlenül. Ettől a kijelentéstől máris vízióm támadt, mint Mózesnek. Elképzeltem, hogy kettéválik a világ. Az utcának ezentúl csak a jobb oldalát használja az emberek egyik fele, a másik szigorúan a balon közlekedik, s hogy a visszaút ne okozzon gondot, ezért mindenhová visszakanyarodó útvonalakat használnak, hogy még véletlenül se keveredjen az ember a másik oldalra, ha nem oda, ahová tartozik. Ennek megfelelően a jobb oldalon csak jobbos termékeket lehet kapni, a balon meg balost. A torzak, a megosztókat, mint például a balos érzelmű, de jobbkezet használókat likvidálják, és a gépjárműközlekedésben is külön utakat használnak, ahol lesz jobbkézszabályos és balkézszabályos út. A jobbkezeseknek a balra kanyarodást szigorúan megtiltják és viszont.

Aki aljasul mindkét kezét és lábát használja, azt szintén likvidálják. A focimeccseken a jobbosoknál megszűnik a pálya bal oldala, így nem kell balszélső és balbekk, sem baloldali középpályás. A kapu bal oldalát szintén törlik, oda nem lehet rúgni-dobni a labdát, mert az nem számít gólnak. Jobboldali érzelműeknek megtiltják a Balázs, Balogh, Baltazár nevek viselését, ahogy tisztességes baloldali érzelmű zsidó ember nem adja fiának a Jób nevet. A jobboldaliak áttállnak a balról jobbra olvasásra, mert ez jellemzi igazán a fejlődéstörténetüket. Ennek megfelelően a jobboldali érzelmű ortodox zsidók, arabok számára némi konfliktust jelent majd a Tóra vagy a Korán olvasása, de majd megoldják valahogy.

A balosoknak nem lesz az újság jobb oldalán semmi, jobbos újságban pedig nem írnak majd balesetről, legfeljebb gúnyosan, lesajnálva. A jobbos paraszt levágja a fa baloldalára nőtt ágakat, a termés bal felét szintén, mert tudja, hogy az a jobbos kutyának se kell, s mivel sosem találkozik balosokkal, így esélye sincs, hogy bármi hasznát lássa.

Jobboldali orvos nem műt majd bal kezet, bal lábat, de még bal pitvart sem, mi több, a szív bal oldalát már születésükkor rituális keretek között kivágják az újszülötteknek a jobbosok, mely egyben a felnőtté válását jelzi majd a jobbos társadalomban. És viszont… A balos ember letakarja a jobboldalát, de különösen a jobb szemét és fülét, mert nem akar jobbos szemszögből látni-hallani dolgokat, mert még képes és megfertőződik attól.

Szerelmes jobbos sose csókolja meg kedvese bal orcáját, mellét és …, mert az undorító. Balos ember mindig a bal keze felől tartja szerelmét, hogy kifejezze érzelmeit, mert a jobb oldalra csak „olyan lány” való. Más kérdés, hogy eközben a balos lánynak a jobb oldalára kerül az imádott férfi, ami okozhat benne némi traumát, de erre majd biztos ráfogják, hogy a férfi csak egy fokkal „bal” – balos ember ugyanis a jobbnak mindig azt mondja, hogy bal – a jobbos ördögnél. Ebből fakadóan balos pap sosem beszél jobblétre-, csak ballétre szenderülésről, és sosem vet keresztet, mert annak van jobb oldala is.

A bolygót is felosztják jobb és bal féltekére, bár abból még nagy vita lesz, hogy hol legyen a metszés vonal. Balos étteremben sosem szolgálnak fel jobb oldalról ételt, a teríték minden eszköze bal oldalra kerül, és értelem szerűen mind a jobbos, mind a balos éttermekben van egy leszorító eszköz, mely segíti az étel felvágását, amit a jobbosok „balféknek” neveznek.

A jobbos fizikusok a mérlegen mindig jobbra teszik az etalonnak számító súlyt, és bal oldalra a még bizonytalan súlyú valamit és nem vesznek tudomást a hullámmozgások amplitúdóinak bal oldaláról. Mindez ugyan megnemtörténtté teszi a létezést tudományos alapon, de ez becsületes jobbost nem érdekel.

Már csak azt nem tudom, hogy szerethetem-e magamat, hiszen van jobb és bal oldalam is, illetve ha a nap balról kel fel, az nekem rosszat vagy jót jelent? Kérem szeretve tisztelt politikusainkat, hogy segítsenek feloldani bennem ezt a kételyt és magyarázzák már meg nekem, hogy mi ilyenkor a teendő, hiszen eddig is olyan szépen sikerült ideológiailag kettéosztani ezt az amúgy addig jól együtt élő társadalmi egészet.

© 2026 Hírextra. Minden jog fenntartva.