Autó

A jövő Daciája?

Új modellel jelentkezik a Renault a dél-amerikai piacon: a Sandero ötajtós kompakt modell, amely elsősorban ár-érték arányával győzheti meg az argentin, illetve a brazil vásárlóközönséget. Jövőre Dacia márkajelzéssel akár hozzánk is eljuthat a kisautó.

A Renault Sandero Brazíliában készül és vélhetően egész Dél-Amerikát meghódítja majd viszonylag modern kiállásával és kedvező ár-érték arányával. Formajegyei között felfedezhetünk dinamikus és robosztus elemeket egyaránt, de a viszonylag újszerű kialakítás ellenére félreismerhetetlenül Renault maradt a kisautó.

A 4 méternél alig hosszabb kompakt jármű tervezésénél a funkció játszott főszerepet; a csomagtartó 320 literes és természetesen az ülések ledöntésével bővíthető, a szállítható öt utas kellemes térérzetéről pedig a 878 milliméteres hátsó fejtér gondoskodik. A belső tér és a műszerfal kialakítása inkább a hagyományos trendet követi, a néhány kapcsolóval ellátott műanyagtengert színes betétek igyekeznek feldobni.

Az autó motorválasztékának legnagyobb újdonsága, hogy a benzines motorok már bioüzemanyaggal is működőképesek lesznek. A csúcsmotor az 1,6 literes 16 szelepes Flexifuel erőforrás, de alternatívaként a dízelkedvelők az 1,5-ös dCi-t választhatják. Alapmotorként egyliteres benzinest találunk a palettán, emellé hamarosan érkezik a 8 szelepes 1,6 literes Flexifuel.

A kényelemre hangolt autó legnagyobb ütőkártyája az ára lesz, de számunkra fontosabb az a tény, hogy hamarosan valószínűleg Európában is megjelenik Dacia márkajelzéssel. A pontos bevezetésről, illetve árakról egyelőre nincs információ, de az autó hazai sikere szinte már így is borítékolható.

© 2026 Hírextra. Minden jog fenntartva.