Belföld

Hazahozzák a Görögországban rekedt turistákat

Egy chartergéppel hazajöhettek azok a turisták, akik a hétfőn csődbe ment Bella Tours utazási irodával utaztak korábban Görögországba. A Ferihegyen ragadt utasok, akik a csőd miatt nem utazhattak el nyaralni, most a pénzüket keresik az utazási irodán.

A Malév kommunikációs osztályán a Független Hírügynökséget úgy tájékoztatták, hogy a Bella Tours-nak még több csoportja van külföldön, ők szeptember közepén, nyaralásuk végén a már kifizetett charterjárattal hazatérhetnek. Az utazási irodák egyébként a Malév-tól bérlik a járatokat, a légitársaság kommunikációs osztályán elmondták, hogy a Malév nem hagy külföldön magyar utast.

Az egyik pórul járt utas a Független Hírügynökségnek elmondta: kedden elmennek ahhoz az irodához, ahol a Bella Tours utazására befizettek és megpróbálnak a pénzükhöz jutni. Az utas elmondta: hétfőn este az utazási iroda ügyvédje azzal nyugtatta meg őket, hogy az iroda korábban százhúszmillió forintot helyezett letétbe az ilyen esetekre, így reméli, hogy kártalanítják őket.

Hétfőn este indultak volna két repülővel Krétára és Kos szigetére a Bella Tours-szal szerződött magyar utasok. Az utazás előtt két órával kellett találkozniuk a repülőtéren a cég képviselőjével, aki ott értesült a Bella Tours csődjéről, és arról, hogy így a munkahelye is megszűnt. Az utasokat nem engedték felszállni a repülőkre, és végül nem utazhattak el. Bella Tours vezetőjét hétfő óta nem lehet elérni, így arra sincs még válasz, hogy ha tudtak a csődhelyzetről, miért fogadtak el utasoktól mégis pénzt még az utolsó napon is.

Forrás: FH

© 2026 Hírextra. Minden jog fenntartva.