Kultúra
Amit nem érdemes kihagyni – hétfői Sziget útikalauz
Itt a mai kötelező penzum, akkor is, ha képtelenek vagyunk osztódni és teleporttal közlekedni, mert ugye azt mindenki tudja, hogy a Sziget a koncertek mellett a koncertre járásról, a vonulásról szól. Így aki valóban a zenei élményeit kívánja gazdagítani,
Az Afro-Latin Színpad ma capoeira-val kecsegtet, hogy némi mozgás is testmozgást is vigyünk másnaposságtól eltunyult csontjainkba. A kártyajáték fanatikusoknak melegen ajánlju a Póker Sátor programját, ahol bridzselni épp úgy lehet, mint pókerezni, römizni vagy ultizni. A vége mindenképp valami apró ajándék. A kultúra és a modern táncművészet iránt fogékonyaknak irány a Táncsátor! Este nyolckor a héttagú Ágostones formáció kígyózó menetzenéje vezeti fel a 21.00-kor kezdődő japán Leni-Basso Dance Company “Ghostly Round” kortárs táncelőadását, majd a spanyolok ünnepelt flamenco táncművésze, Eva Yerbabuena és társulata mutatja meg műfaja csodáit, végül Kovács Gerzson Péter TranzDanz formációja egy “Bankett”-re invitál.
A Nagyszínpad ma is tel lesz izgalmakkal: 16.30-tól a Sportfreunde Stiller, őket 18.00 órakor követő amerikai !!! (nem elütés) követi, majd a magyar rockerek egyik kedvence a Tankcsapda lép színpadra. Megjelenés – bármelyiket is választjuk – kizárólag gumicsizmában, melynek divatját a napok óta permanens esőzések teremtették meg. 23.30-érdemes átcsorogni a Hammerr World-re, ahol a nyolcvanas évek elejétől stílusteremtő brutális metál banda, a Napalm Death, lép fel. Fülekre vigyázni! Hangfalaktól távol kéne állni!
A Sergent Garcia rajongók a Világzenei Nagyszínpad felé orientálódjanak 21.30, ahol igazi latin parti lesz. A Roma Sátorban 19 órától a Cimbaland Balkan Projekt, a Szilvási Gipsy Folk Band, a francia-amerikai Lemmy Constantine formáció és a román Virtuozi Valahi a kínálat, amit etno-DJ-k és VJ-k programjai zárnak. És végül egy kis édesség a WAN2 Színpadnál kínálatából: 19 órától vadulnak a Fruttik, majd Kiss Erzsi és Erik Sumo Band a folytatásban.