2025. december 31. - Szilveszter

Bocsánatot kért az atombombázó miniszter

Nyilvános bocsánatkérésre kényszerült Fumio Kjuma japán védelmi miniszter, alig egy nappal azután, hogy egy szombati választási nagygyűlésen azt mondta: az atombombák ledobása a két japán városra, a II. világháború végén "elkerülhetetlen" volt.
2007. július 1. vasárnap 16:57 - Hírextra
A védelmi miniszter úgy fogalmazott, hogy szerinte "az atombombák ledobása Hirosimára és Nagaszakira vetett véget a világháborúnak és ez elkerülhetetlen volt". Vasárnap pedig már bocsánatot kért "mindenkitől, aki esetleg félreérthette szavait és külön az atomtámadás minden áldozatától is, akiket a megfogalmazás megbánthatott".

A dolgot még súlyosabbá teszi, hogy Kjuma éppen Nagaszaki körzetének parlamenti képviselője és szombaton is ott tartott kampánygyűlést a július végi általános választások előtt.

Abe Sinzo kormányfő nem szólalt meg az ügyben, de parlamenti képviselők egész sora tiltakozott a miniszter szavai ellen. Még kormánypárti képviselők is úgy fogalmaztak: "Szégyen, hogy japán politikus ilyesmit mondott". Az ellenzéki Demokrata Párt vezetője pedig azt mondta: "Az atombomba elszenvedőiként mi, japánok soha és semmilyen körülmények között nem fogadhatjuk el nukleáris fegyver bevetését".
Forrás: Független Hírügynökség
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Legfrissebb hírek
Legolvasottabb hírek
Legfrissebb írásaink
Legolvasottabb írásaink
Szavazás Külföld témában
Mit várhatunk Joe Biden elnökségétől?
Visszatér a józan ész a Fehér Házba
Újra jön a neoliberalizmus
Semmi nem változik
Biden megbuktatja az európai féldemokráciákat
ÁLLÍTSA BE A DÁTUMOT ÉS MEGTUDJA MI TÖRTÉNT AZNAP A VILÁGBAN
A HírExtra különleges időgépével nem csupán egyetlen hírre, de az adott nap teljes híranyagára rátalálhat, az oldal fennállása óta.
Dátum: - - Idő: -
FOTÓTÁR
Felkapcsolták a margitszigeti futókör LED-világítását