Belföld

A reform tönkreteszi a társadalmat

Amit a kormány reform címén művel, nem más, mint módszeres szétverése mindennek, ami egy országot, egy közösséget működőképessé tesz, életben tart - olvasható Tállai András fideszes országgyűlési képviselő közleményében.

A politikus szerint a konvergenciaprogram rossz, megnyomorítja az országot, az abban foglaltak elhibázottak. Tállai András kommünikéje kitért arra, hogy az erős Magyarország gondolatának jegyében cselekedve hamarabb be lehetne vezetni az eurót, és gazdaságpolitikai fordulattal – munkahelyteremtéssel, adócsökkentéssel, növekedési politikával – "a jelenlegi válság legyőzhető".

"Az egészségügyben, az oktatásban, a közigazgatásban hazugsággal, az emberek átverésével bevezetett reformok jegyében a kormányzat végzetesen meggyengítette Magyarországot. Nem hogy javult volna az említett ágazatok működése a reformoktól, de egyenesen végveszélybe került" – írta az ellenzéki képviselő.

A Fidesz képviselője Veres János kijelentésére reagált. A pénzügyminiszter szerint a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) jelentése visszaigazolta a tavaly július óta megtett magyarországi stabilizációs és reformlépéseket. Az OECD jelentése szerint a magyar konvergenciaprogramban rögzített paraméterek teljesíthetőek – mondta Veres János azon a sajtótájékoztatón, amelyen Andrew Dean igazgatóhelyettes átadta neki a Magyarországról készített jelentést.

Forrás: MTI

© 2026 Hírextra. Minden jog fenntartva.