Belföld

Megfúrhatják az új szoci-székházat a leendő szomszédok

A lakossági ellenérzések miatt meghiúsulhat az MSZP terve, hogy a VII. kerületi István utcában építsék fel új székházukat. Meghatározott nagyság feletti beruházásokról az önkormányzatnak hirdetményt kell közzétennie és közmeghallgatást kell tartania, ezen

Mióta kiderült, hogy az István utcában a szocialisták építkeznének, már többtucatnyi kifogás érkezett: ilyen például, hogy a tervezett épület az engedélyezett beépítése aránynál nagyobb területet foglalna el a telekből.

Az építési engedélyt csak azután lehet kiadni, ha a panaszokat kivizsgálta az önkormányzat illetékes szerve. Ha az építési hatóság rábólint a beruházásra, a döntés a közigazgatási hivatalnál, második körben pedig a bíróságon is megfellebbezhető. A lap szerint a szocialisták még mindig az István utcával számolnak, de már megoldásokat is keresnek.

Az MSZP nemrég a Köztársasági téri központra pályázatot írt ki, a párt pedig másfél évig egy budai irodát bérel.

© 2026 Hírextra. Minden jog fenntartva.