Belföld
A Dél-Alföldön továbbra sem szolgálna légimentő
Az egészségügyi tárca egy évvel elhalasztaná az ország szinte teljes lefedéséhez szükséges újabb két mentőhelikopter átvételét. Az ok: pénzhiány, és hogy a meglévők sincsenek kihasználva.
A két osztrák helikopter bérlése és üzembentatása évente 200 millió forintba kerülne, a halasztással ennyit spórolhat meg az állam. Az ország teljes területének eléréséhez 7 helikopterre van szükség. Jelenleg 6 üzemel, ám az egyiket nyáron ki kell vonni a forgalomból. Emiatt a Dél-Alföldön továbbra sem lesz lehetőség légimentésre. A helikopterek bérlésén kívül két új légikikötőt is építeni kellene, valamint fel kellene újítani budaörsi és a miskolci bázist – áll a lapban.
Kapcsolódó cikkek
Belföld
/
3 hónapja
Magyar György: A választás elhalasztásával csak a vereséget halasztaná el Orbán
Belföld
/
15 éve
Az MSZP bízik Schmitt kérlelhetetlen következetességében
Belföld
/
14 éve
Az MSZP-ben már készülnek
Belföld
/
15 éve