Külföld

Megelőznék az atomháborút

A nukleáris fegyverzettel összefüggő balesetek megelőzéséről írtak alá megállapodást egymással indiai és pakisztáni illetékesek szerdán Újdelhiben. Az egyezmény két nappal azután született, hogy robbantásos merénylet történt a két ország közötti Barátság

A megállapodás célja, hogy megakadályozza egy nukleáris fegyverzettel vívott háború véletlen kirobbanását. Az indiai-pakisztáni békefolyamat részeként született egyezmény részleteit nem hozták nyilvánosságra.

Forrás: MTI

© 2026 Hírextra. Minden jog fenntartva.